Nasz adres:
22-100 Chełm
ul. Koszarowa 16
tel./fax: (82) 563-35-33

 

Najpierw potrzebna jest samotność; w samotności pielęgnuje się ascezę i łzy płyną z oczu; łzy budzą bojaźń Bożą; z bojaźni powstaje pokora, dar widzenia; z daru widzenia rodzi się miłość; miłość uzdrawia duszę, która przestaje ulegać namiętnościom; dopiero potem człowiek zaczyna rozumieć, że już nie jest daleko od Boga. - św. Ammonas

 

 

Inf. ogólne

Msze i Nabożeństwa

Sakramenty

 

Duszpasterze

Wspólnoty

Kancelaria

Formacja

 

Galeria zdjęć

Ogłoszenia

 

 

 

 

 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2017

 

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.
2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
3. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
4. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 1800, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
5. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny.
8. Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
9. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.
10. Bardzo serdecznie dziękuję za rozebranie ciemnicy i grobu Pańskiego. To podziękowanie kieruję do panów; Adam Medyński, Stanisław Kolano, Florian Berbeć, Janusz Milaszkiewicz, Czesław Błeszyński. Za pomoc dziękuję także żołnierzom z naszej jednostki.
11. Koła Koronkowe to nowa inicjatywa modlitewna, która jest odpowiedzią na pragnienie Pana Jezusa, aby nieustannie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Powstało już jedno takie Koło Koronkowe złożone z członków Legionu Maryi. Zapraszamy chętnych parafian do tej formy modlitwy i tworzenie nowych Kół Koronkowych. Koła składają się z 9 członków. Każdy z członków odmawia codziennie Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz jeden dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia odmawiana jest cała nowenna przez poszczególnych członków jednego koła. Na comiesięcznych spotkania formacyjno – modlitewnych członkowie koła wymieniają się dniami nowenny. Zapisy osób, które pragną wielbić i szerzyć Boże Miłosierdzie oraz je świadczyć modlitwą, słowem i czynem w zakrystii.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary;
• 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.

 

 

[ powrót ]

 
 
 

 

Polecamy lektury:

Polecane strony:

 

 

 

 

 

© Copyright 2013 Parafia Wojskowo-Cywilna pw. św. Kazimierza w Chełmie

 

 

 

 

Statystyka